Thursday, September 8, 2011

KsiążkiJuż od dawna zastanawiałam się nad kupnem jakiś nowych książek, zwłaszcza o konstruowaniu i przerabianiu wykrojów. Moje są już trochę przestarzałe. Na amazon.co.uk znalazłam mnóstwo tytułów, które chciałabym mieć, niestety trzeba było wybrać. Zamówiłam więc trzy: Pattern Magic i Pattern Magic 2 autorstwa Tomoko Nakamichi oraz Complete Book of Patchwork Quilting and Applique autorstwa Lindy Seward.
I considered buying some new books about pattern making and modification for a long time. The ones I own are a little bit out of date. I found plenty of titles on amazon.co.uk which I’d like to have however I had to choose. I ordered three: Pattern Magic and Pattern Magic 2 by Tomoko Nakamichi and Complete Book of Patchwork Quilting and Applique by Linda Seward.
W patchworku jestem totalnym nowicjuszem, dlatego czy książka okazała się pomocna napiszę jeszcze później.
I'm an absolute novice in terms of patchwork so I have yet to see whether the book turns out helpful.
Pattern Magic, zarówno część pierwsza jak i druga są rewelacyjne! Nie wyobrażałam sobie, że w tak prosty sposób, bardzo ciekawie można przerobić nieskomplikowane wykroje. Zdecydowanie godna polecenia dla osób średnio zaawansowanych i zaawansowanych. Rysunki, opisy i zdjęcia doskonale pokazują co należy zrobić aby osiągnąć dany efekt, a pomysły w niej są naprawdę niebanalne. Już nie mogę się doczekać kiedy ją wypróbuję.
However, both parts of "Pattern Magic" are brilliant! I couldn’t believe there is such an easy way to modify simple patterns. Definitely high recommended for the intermediate and advanced. The drawings and pictures show perfectly what you need to do to achieve the proper result and the ideas are really remarkable. I’m definitely looking forward to using it.

9 comments:

 1. Ach, zazdroszczę Pattern Magic! Gdzie nabyłaś te książki? Proszę, odpowiedz. I zrobiłąbyś kiedyś parę zdjęć 'wnętrza'?

  Pozdrawiam,
  sancewicz.blogspot.com

  ReplyDelete
 2. Tutaj http://www.amazon.co.uk/Pattern-Magic-Tomoko-Nakamichi/dp/1856697053/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1315499343&sr=8-1
  Na tej samej stronie znajdziesz Pattern Magic 2.
  W następnym poście postaram się dodać jakieś przykładowe zdjęcia modeli ze środka :) Pozdrawiam

  ReplyDelete
 3. O... a czy ta książka (Pattern Magic) jest tylko o przerabianiu czy też tworzeniu własnych konstrukcji? :)

  Pozdrowienia!

  ReplyDelete
 4. O tworzeniu własnych może trochę mniej, głównie o przerabianiu konstrukcji podstawowej - nacinaniu jej w niektórych miejscach, sklejaniu w innych - tak żeby osiągnąć dany efekt. Przypomina trochę origami. Jest też wykrój w kilku rozmiarach konstrukcji podstawowej, gotowy do skopiowania.

  ReplyDelete
 5. Nie mogę się doczekać Twoich następnych realizacji:) Mnie również interesuje tworzenie własnych wykrojów i modelowanie-korzystanie z Burd mi nie wystarcza. p.s. chciałabym zachecic Cię do wziecia udziału w konkursie, który organizuję na projekt jesiennej sukienki

  ReplyDelete
 6. Oooo bardzo chętnie :) Tylko poproszę o szczegóły. Pozdrawiam

  ReplyDelete
 7. Szczegóły konkursu opisałam na blogu. Czekam na projekty do wtorku. Tego dnia zaprezentuje wszystkie nadesłane rysunki. Następnie w ciagu tygodnia wybiorę zwycieski projekt i zaprezentuję go w formie uszytej na jego podstawie sukienki. Jedynym ograniczeniem dla fantazji uczestników jest kolor tkaniny i jej długość - czyli szare merino o długości 1,2 metra. Do wygrania ksiazka branżowa: "Patternmaking in fashion.Step by step." Zapraszam serdecznie

  ReplyDelete
 8. Przeglądałam jakiś czas temu te książki w księgarni w Londynie i stwierdzam,że są świetne! Nie zdecydowałam się na zakup bo zdecydowanie wole szyć torebki,ale dla tych co szyją ubrania to jak najbardziej polecam :)

  ReplyDelete
 9. o! sama korzystałam z książki Lindy. Patchwork nic trudnego. Patrząc na Twoją własnoręcznie uszytą garderobę czekam na patchworkowe cuda. Ja nistety nie mam jeszcze takich zdolności, więc sobie popatrzę i wmówię sobie, że sama już niedługo uszyję sobie koszulę i to taką z kołnierzem:D.

  ReplyDelete