Sunday, July 19, 2015

Blue and white Lilium dress

W ostatnim poście pisałam o dużym potencjale tego wykroju. Można go dowolnie stylizować i zaszaleć z tkaninami. Daję więc przykład tego, co miałam na myśli. Uszyłam dwie kolejne sukienki używając wykroju Lilium dress. Tkaninę na niebieską sukienkę farbowałam własnoręcznie, bawiąc się przy tym jak dziecko i tworząc większy bałagan niż mój sześciolatek. Użyłam Jacquard Indigo Tie Dye Kit oraz tego tutorialu. Wszystko pewnie poszłoby zgodnie z planem, gdybym nie zrobiła dokładnie tego, czego nie powinno się robić według instruktorki – złożyłam tkaninę na pół. Stąd ciemne zacieki. Mimo tego tkanina mi się podoba.

Biała sukienka jest uszyta z tej samej tkaniny co niebieska, tym razem jednak bez kokardki. Po zeszyciu wszystkich zaszewek, ale wciąż przed połączeniem przodu i tyłu, namalowałam na materiale monochromatyczne dmuchawce i polne kwiaty. Użyłam do tego farby do tkanin z brokatem.
In my last post I wrote that this pattern is very versatile and you can go wild with fabric. To give some examples I sewed two more Lilium dresses. I dyed the fabric for the blue one myself using the Jacquard Indigo Tie Dye Kit and decided to try making it ombré following this technique. Everything would work just as planned if I didn’t do what she explicitly said not to – I folded the fabric in half. That’s where the darker streaks come from. In the end I ended up liking the unexpected pattern even more.

The white dress is sewn from the same fabric as the blue one. I skipped the bow and thought about adding two big pockets under the waistline. The pockets didn’t happen eventually but I think it would give the dress a nice, more casual look. After sewing the darts but before assembling the front and the back I painted some monochrome dandelions and small meadow flowers using glitter fabric paint.15 comments:

 1. Piękne sukienki! W każdej z nich wyglądasz cudownie. Biała z malunkami mnie zachwyciła :). Jesteś bardzo zdolną osobą!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękuję! Miło słyszeć, że się podoba.

   Delete
 2. Boskie obie! Wykrój rzeczywiście ma potencjał :)

  ReplyDelete
 3. Przepiękne, jedna nie ustępuje drugiej ;) Bardzo Ci w nich do twarzy:)

  ReplyDelete
 4. Świetne sukienki. Sama nie wiem, która bardziej mi się podoba. W obu wyglądasz świetnie. I piękne fotografie :)

  ReplyDelete
 5. Super wyglądasz, tak swobodnie na lato, a nie na osobę przestylizowaną :)

  ReplyDelete
 6. Faktycznie wykrój ma potencjał.Lubie takie wykroje, z którymi można pokombinować.Obie sukienki świetne i w obu ładnie wyglądasz choć ta z tkaniny DIY a la denim ujęła mnie bardziej:) No i piękne zdjęcia!

  ReplyDelete
 7. Pięknie w nich wygladasz! I ten kapelusz.. Extra!

  ReplyDelete
 8. Super, bo forma sukienki jest uniwersalna. Może być i do pracy i na wieczór - w zasadzie o charakterze zadecyduje dobór tkaniny do szycia i dodatki. Bardzo mi się podoba. :)

  ReplyDelete
 9. So nice meeting you today! Love this dress and hope to see it and your skirt in person!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Thank you! It was nice to meet you too! I will be coming back for the next meeting for sure. See you then.

   Delete
 10. I found your blog while I was webs writing to find the above information. Your writing has helped me a lot. I'll write a nice post by quoting your post. Feel free to visit my website; 배트맨토토

  ReplyDelete