Saturday, October 6, 2012

W Poznaniu do poznania


Jeżeli mieszkacie w Poznaniu, lubicie modę albo jesteście po prostu ciekawi jak to działa, mam coś dla was. Natknęłam się na większość tych rzeczy przypadkiem, szukając czegoś do roboty na sobotni wieczór. Mam nadzieję, że zainteresuje was tak samo jak mnie:
1. Dom Bretanii – centrum kultury bretońskiej i francuskiej. W programie mają wiele interesujących wydarzeń, jednak najbardziej do gustu przypadł mi cykl wykładów „Jak z obrazka”. Moda od Ludwika XIV do Paula Poireta. Szczegóły tutaj. Następny wykład 8. listopada. Będę na pewno !
2. Art. and Fashion Festival, Stary Browar – To już VI edycja ale jeszcze nigdy nie brałam w nim udziału. Spójrzcie na harmonogram. Poza filmami znajdziecie tam też wykłady i warsztaty dla zakwalifikowanych.
3. Babiląd – miejsce stworzone specjalnie dla kobiet. Tam zawsze dzieje się coś ciekawego – spotkania, kursy, wykłady. Chciałabym wam polecić „Kurs kroju i szycia”. Uczestniczyłam w nim kilka lat temu i muszę przyznać, okazał się bardzo pomocny. Nauczyłam się jak poprawnie i szybko zszyć wszystkie części ubrań. Ale muszę was uprzedzić, że nie znajdziecie tam nic o samodzielnym tworzeniu wykrojów – kurs jest dla początkujących.
4. Nitka Kawiarenka Szyciowa – maszyny na godziny. Piękne miejsce na przedmieściach Poznania. Można tam wynająć maszynę do szycia jaką sobie tylko wymarzycie (overlock, hafciarkę, coverlock, stębnówkę…) lub po prostu wypić kawę. Prowadzą również warsztaty, więcej o nich tutaj. Możecie znaleźć ich na facebooku i być na bieżąco z wszystkimi wydarzeniami.

Przyjeżdżajcie i odkrywajcie Poznań, bo wiele tu do roboty. Bawcie się dobrze!


If you live in Poznań and you like fashion or are just curious about how it works, I have something for you. Yesterday I was looking for something to do on Saturday evening with my husband but instead I found this:
1. Dom Bretanii – the centre of Breton and French culture. You can find there many interesting events. What appeals to me most is a series of lectures about French fashion from Louis XIV to Paul Poiret. Details here. The next lecture on 8th of November.  I’ll be there for sure!
2. Art and Fashion Festival, Stary Browar – It’s already the 6th edition but I’ve never attended it before. Look at the agenda.  Besides films you can also find lectures and workshops for the qualified.
3. Babiląd – a place created for women. There is always something interesting going on - meetings, workshops and lectures. I’d like to recommend you a foundation course in sewing.  I was an attendee a few years ago and I have to admit it was helpful. I learned many tricks on how to sew pieces on and do it faster. But I have to warn you that there is nothing about pattern making. But it’s for beginners anyway.
4. Cafe Nitka – pay as you go sewing machines. A beautiful place in the suburbs of  Poznań. You can rent a machine there (almost any kind of sewing machines) or just have a coffee. They also do workshops, the agenda is here. You can find them on Facebook to keep up with all events.

So, explore Poznań because there’s a lot to do. Enjoy!

8 comments:

 1. No ja do Poznania zawitam w grudniu dopiero... Trochę mi tęskno za tym miastem, ale cóż... Jeszcze jest kilka innych kursów, ale wszystko na co się natknąłem w sieci było dla początkujących.

  Pozdrawiam

  ReplyDelete
  Replies
  1. Niestety, większość to rzeczywiście podstawy, ale i tak cieszę się, że temat szycia kręci się coraz bardziej. W końcu powstaną kursy dla zaawansowanych ;)

   Delete
 2. ja też czekam na te dla troszkę bardziej zaawansowanych, no i marzy mi się wreszcie wybrać do Nitki na szydełko :)

  ReplyDelete
 3. co do Poznania, to warte polecenia sa warsztaty w Strimie (http://pl.strima.com/warsztaty-szycia-magda-bojan) w Swadzimiu pod Poznaniem, mają ciekawe warsztaty dla zaawansowanych:-))))
  pozdrawiam z Poznania!!!!

  ReplyDelete
 4. Nitki bardzo serdecznie zapraszają do siebie :)
  Teraz także na bloga, gdzie będzie można z nami "poszyć" i pożyć także trochę bardziej zdalnie ;)

  ReplyDelete
 5. :)
  Oficjalnie zostałaś u mnie otagowana: http://poprostupastelove.blogspot.com/2012/11/tag-liebster-blog.html
  Zapraszam do zabawy :)))

  ReplyDelete