Monday, December 16, 2013

Holiday party dress

To był stresujący tydzień. Zaczęłam szyć za późno, jak zawsze, więc nie byłam pewna, czy zdążę na czas. Na szczęście, po małej awarii mojej maszyny (tak, tej nowej!) i krótkiej wizycie w serwisie, udało mi się skończyć sukienkę na godzinę przed wyjściem na przyjęcie.
Sukienka nie ma ramiączek, jednak trzyma się bardzo dobrze dzięki fiszbinom i flizelinie. Na złożonym z tego stelażu udrapowałam spory kawałek tkaniny, zatem góra składa się w sumie z czterech warstw. Nieskromnie napiszę, że podoba mi się efekt końcowy. Co myślicie? :)
It was a stressful week. Like always I started to sew the project too late so I wasn't sure at all if I can finish on time. Fortunately, after a little breakdown of my machine (yes, the new one!) and a brief visit in the service I managed to complete the dress an hour before we left for the party. The dress is strapless, it stays put very well because of boning and interfacing. I draped the fabric on it. The top is made of four layers in total. I really like how it looks like. What do you think? :)
11 comments:

 1. Lubię takie marszczenia, ciekawy efekt! aczkolwiek zawsze się boję sukienek bez ramiączek, bo często opadają.

  ReplyDelete
 2. Takie były też moje obawy, że będę musiała ją ciągle poprawiać. Jednak jak wszyjesz odpowiednio dużo i odpowiednio szerokich fiszbin, dopasujesz w talii to nie ma prawa spadać. Przetestowane, sprawdzone ;)

  ReplyDelete
 3. no ja CI powiem, że ja byłabym zachwycona efektem końcowym :) rewelacyjna sukienka. Ale okulary serca biją wszystko :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękuję! Można by dodać jeszcze, jak to miejscowi mówią: don't drink and take pictures ;)

   Delete
 4. Bardzo ładna. Podobają mi się marszczenia :)

  ReplyDelete
 5. Pięknie to wymyśliłaś, no i uszyłaś :)
  Zdjęcia w okularach boskie :D

  ReplyDelete
 6. Sukienka wygląda rewelacyjnie, nie jeden salon by się musiał skryć:)
  Bardzo szlachetnie wygląda połyskująca tkanina
  No i te pozytywne zdjęcia okularników! same ach-y i och-y;)

  ReplyDelete
 7. Wyglądasz pięknie w tej sukience.
  Bardzo ładnie Ci wyszła!

  ReplyDelete
 8. Super, podoba mi się to drapowanie, a jak piszesz, że dobrze się trzymam mimo braku ramiączek to chylę pokłony :)

  ReplyDelete